Kumazu
Od zawsze

Od zawsze

Ziołolecznictwo towarzyszy człowiekowi niemal od zawsze. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się w dokumentach Babilonii i Asyrii z okresu 2000 lat p.n.e. Jednak za kolebkę wiedzy o ziołolecznictwie uważa się starożytny Egipt. W Europie wiedzę medyczną zapoczątkowali starożytni Grecy. Początkowo leczenie związane było z kultem religijnym i skupiało się w świątyniach by z czasem przenieść się do _apotheke_ - od którego wywodzi się dzisiejsze słowo apteke - czyli sklepów z ziołami dla lekarzy i pacjentów.

Od zawsze

Od pokoleń

W mojej rodzinie ziołolecznictwo było obecne odkąd pamiętam. Mój dziadek na wszystko stosował ziołowe napary, które o dziwo pomagały. Absolutnie w nie nie wierzyłam i wolałam ?sprawdzone? leki, jednak choroba mojego syna - i skuteczna pomoc dziadkowych naparów - sprawiły, że nabrałam pokory wobec leczniczej siły natury. Pasja dziadka stała się moją pasją - zaczęłam eksperymentować zgłębiając cudowne właściwości roślin.

Od zawsze

Na pomoc włosom

Zaczęłam doceniać pokrzywę, skrzyp, który do tej traktowałam jako chwast. Skoro stosowane są od wieków (a kiedyś każda kobieta miała długie włosy) to muszą działać cały czas! Do tego dołączyłam tradycyjne rośliny medycyny chińskiej takie jak imbir i żeń-szeń. I wtedy wszystko zadziałało! Połączenie dwóch kultur dało niesamowite efekty.

Od zawsze

Kumazu

Tak właśnie powstało Kumazu - to efekt pasji jaką stało się ziołolecznictwo, widocznych efektów i chęci podzielenia się ze światem tym niezwykłym eliksirem. Przeznaczony jest głownie dla osób, które borykają się niedoskonałościami włosów tj. włosy zniszczone zabiegami chemicznymi, fryzjerskimi, włosy słabe, włosy łamiące się, wypadające, a także dla tych, którzy chcą w widoczny sposób poprawić kondycję włosów.